| anonim_4396 a întrebat:

Revin cu o noua intrebare...
deeci. mie imi sta grozav/fabulos/minunat/mirific/extra tare cu parul ondulat. dar nu cret.Doar ondulat...
doar ca marea/imensa/indescifrabila mea problema este ca...parul meu drept aproape nu sta niciodata ondulat.Cu placa nu-mi iese, bigudiuri. le-am tinut o noapte intreaga si rezultatul nici n-a fost vizibil, codite impletite.nu vreau genul ala, vreau bucle mai mari, caci am parul pana la piept.Si deci, cum sa fac ca macar sa mi se onduleze mai usor si daca mai stiti alte metodehappy (P. >S- n-am ondulator, stiu si eu ca e solutia cea mai usoara)

Răspuns Câştigător
| mariaw a răspuns:

Dupa ce te speli pe cap si parul ti se usuca in proprotie de 70-80%, pune un pumn de spuma si ditribuie-l uniform pe par, dupa care pune-l pe moate sau bigudiuri. Lasa-l peste noapte daca poti dormi asa, sau daca preferi ziua, tine-l cam 6 ore si vei arata APROAPE extraordinar, formidabil, exceptional, imens, infinit, neauzit, nebun, negrăit, neînchipuit, nemaiauzit, nemaicunoscut, nemaiîntâlnit, nemaipomenit, nemaivăzut, nesfârșit, nespus, teribil, uimitor, uluitor de bine

7 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Bigudiuri modelatoare. Sunt din burete, au sarma inauntru, se aplica usor, si rezultatul e f misto, iar buclele sunt lejere.pentru mai multe noutati si review-uri despre produse cosmetice, machiaj si ingrijire, intra pe http://camelcutza.blogspot.com/

| Floreenofficial a răspuns:

Du-te la un salon unde se fac coafuri etc si intreaba niste oameni cu experienta...sau poate iti fac chiar ei parul.Chiar daca iti place, poate aceasta coafura totusi nu ti se potriveste.Alte coafuri nu vrei sa iti alegi?

| andreeaaa1 a răspuns:

Dupa ce te speli pe cap puneti moate

| moonY a răspuns:

azi ai studiat sinonimele?

foloseste bigudiuri + spuma.de par

| Miss Sintetic a răspuns:

Pai... bigudiuri cu fixativ si/sau spumahappy

| wormy a răspuns:

Si esti si modesta big grin

| RainDrop a răspuns:

Mai usor cu laudele, ei bine, cauta unu, sau daca nu, incearca cu gel dupa aia cu altceva.