| Messyhair a întrebat:

S-a deschis magazinul MAC in mall-ul din Baneasa. A fost cineva? Cum sunt produsele? Dar preturile?
Multumesc!

6 răspunsuri:
| Bianqita a răspuns:

Nici nu vreau sa ma gandesc ce preturi sunt acolo.

| CapitanuSemafor a răspuns:

Foarte SCUMP si plin de porcarii de la Apple!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, magazinul e ok, cam micut. Preturile sunt cam piperate, dar raportul calitate-pret merita happy Eu mi-am luat niste palete, niste rujuri, tus de ochi, eyelinere si mascara. Am platit peste 3 mil, dar sunt make-up artist, lucrez zilnic cu aceste produse, si chiar ma bucur ca au aparut si la noi.

| mihaela_5691 a răspuns:

Pacat de produsele MAC, pentru ca angajatele magazinului din Baneasa au un comportament nepotrivit.
Am fost intr-o duminica la acest magazin si o domnisoara vanzatoare, tunsa scurt, asimetric, m-a luat in primire, dupa ce 5 minute m-am uitat disperata dupa o vanzatoare care sa ma ajute, cu toate ca eram unica clienta din acel moment in magazin.
Dupa ce mi-a aruncat privirea aceea tipica de vanzatoare intru-un magazin de brand, care parca iti scaneaza portofelul in momentul in care intri in magazin, si incearca sa emita judecati de valoare in functie de ce vede, mi-a vorbit foarte de sus.
Parea ca orice intrebare a mea o deranjeaza, de parca era acolo sa isi gaseasca un sot bogat, nu sa vanda cosmetice.
Dupa ce mi-a facut scandal ca ea nu incearca de 2 ori produsele, si pe mana si pe fata (recunosc, am avut tupeul sa o rog sa imi incerce produsele si pe fata, nu numai pe mana) am solicitat sa fiu consiliata de o alta colega, mai putin deranjata de clientii care chiar vroiau sa cumpere ceva.
Pacat de renumele firmei, cu asa angajati.
Vanzatoarele ar trebui sa constientizeze ca se afla acolo sa vanda, nu sa-si gaseasca soti bogati sau sa emita judecati de valoare in ce priveste clientii care le trec pragul.
Patronii magazinului, poate ar trebui sa faca un training cu angajatele si sa le recruteze cu mai mare atentie.