| alexvegas a întrebat:

Sal azi mi-am luat un borcan cu miere propolis polen si laptisor de matca. este bun pentru ten mai ales pentru acnee?

5 răspunsuri:
| dedfgv a răspuns:

Mierea este bun pentru cosuri.usuca,detoxifica si lasa pielea catifelata

| ikram a răspuns:

Pentru acnee iti recomand crema naturala cu plante curative, chiar da rezultate http://atshopping.ro/product.php?id_product=37

| fluturas a răspuns:

Din cate stiu eu mierea si laptele sunt bune pentru ten si maini, iti lasa pilea catifelata, probababil ca polenul te vor ajuta la acnee

| calitro a răspuns:

* Laptisorul de matca - consumat in stare pura, poate fi folosit in tratamentul anemiilor, al afectiunilor cardio-vasculare, impotriva procesului de imbatranire, a oboselii, a asteniilor, in reglarea functiilor glandulare, a afectiunilor dermatologice.

* Polenul - avand un continut bogat in proteine, aminoacizi, vitamine, lipide, saruri minerale, hormoni si multe alte elemente, este folosit la tratarea unor afectiuni dermatologice, ale tubului digestiv, ale ficatului si vezicii biliare si la tratarea afectiunilor organelor genitale si la refacerea dinamicii sexuale.

* Propolisul - avand o actiune anestezica, coagulanta, cicatrizanta, decongestionanta si antibiotica, poate fi folosit in tratarea afectiunilor dermatologice, stomatologice, respiratorii, afectiuni ale tubului digestiv, afectiuni renale, prostatite, hemoroizi si unele afectiuni tumorale.

| sefele72 a răspuns:

Da