| anonim_4396 a întrebat:

S-a ingrasat cineva cu laptisor de matca sau polen?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CSelly a răspuns:

Buna! Nu cred ca ingrasa. Tata are albine si a spus ca nu ingrasa. Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand eram copil bunicul meu avea stupi, tin minte ca mereu mancam chestii de genul, dar eram foarte slaba, cum sunt si acum din pacate. Ai grija cu laptisorul de matca, sa nu depasesti doza zilnica pentru ca are efecte negative asupra sistemului hormonal- in doze mari. Banuiesc ca de la polen poti castiga cateva kg, dar cred ca necesita o cura serioasa, daca mananci, asa, ocazional nu cred ca va avea mari rezultate. Mai bine incearca sa mananci mai multe lactate, oua, carne, fructe si ce iti mai place tie, dar nu exagera, ca apoi vei avea alte probleme- gen hiperglicemie, hipercolesterolemie, etc, care sunt mai grave decat faptul ca esti slab/a. Eventual ia un supliment cu multivitamine, iti va da pofta de mancare si te va ajuta sa te simti mai bine. Nu stiu daca am inteles bine intrebarea ta, adica vrei sa te ingrasi sau te temi ca te vei ingrasa, oricum sper ca te-am ajutat cu ceva.