| Laly_4113 a întrebat:

SAl, parul meu este drept, dar mai jos este ondulat.AM fata rotunda si mereu m-am tuns mai scurt cam asa :http://www.mabella.ro/......tunda1.jpg sau asa: http://img.garbo.ro/......987792.jpg adica mereu cam pana la nivelul barbiei.SI am mai multe intrebari in una :
-Tinand cont ca am fata rotunda ma avantajeaza tunsoarea scurta sau lunga?
-Imi puteti pune niste imagini cu felul in care sa ma tund, tinand cont ca sunt si in a 7-a?

3 răspunsuri:
| T30D0RA a răspuns:

Ti-ar sta bine cu a doua frizura. Si eu vreau sa-mi fac parul asa, pentru ca si eu am fata rotunda.

| ConstiintaTa a răspuns:

Si eu sunt in clasa a 7-a. Uite ce parere am eu:
Daca ai fata rotunda ca Charlize Theron sau Cameron Diaz, scopul tau este sa creezi mai putin volum. Incearca tunsorile mai lungi de barbie, in straturi, care iti fac figura mai subtire. Parul trebuie sa fie cat mai drept. Evita cat mai mult parul scurt, mai ales daca este si cret pentru ca accentueaza rotunjimea fetei. Suvitele ondulate sunt permise, cu conditia sa fie lungi sau onduleurile sa inceapa undeva sub nivelul gurii. Ti se potriveste de minune bretonul lung, pieptanat intr-o parte, cu restul parului filat.
aici gasesti un site:
http://www.fete24.info/tunsori-pentru-fata-rotunda/

| radu a răspuns:

. pai cica cea mai buna, perfecta forma este cea ovala si trebuie sati alegi frizura incat sa capeti o fata ovala deci acelea ti-ar sta f bine... poti tine cont de datul parului din zona perciunilor in fata spre ochi (sper ca mai inteles ce am zis. scuze dar sunt baiat si nu prea stiu sa explic bine cand vine vb de coafuri de fete. nu ma prea pasioneaza big grin )