| Madu03 a întrebat:

mi se ingrasa parul foate repede:(. In 2 zile
Sunt tunsa cam asa: http://www.google.ro/......tp?/imgres
Ce as putea face ca sa nu se mai ingrase asa repede?
Funda pentru raspunsul folositor:)
Multumesc anticipat:*

6 răspunsuri:
| speranata a răspuns:

Foloseste sampon pentru parul gras si balsam pentru parul gras si pana cand isi face efectul foloseste spuma de par

| showtime1 a răspuns:

Si mie mi se ingrasa parul foarte repede. folosesc sampon si balsam de la Herbal Essences si sunt foarte bune. Sunt mai multe culori pentru mai multe probleme ale parului( par gras, varfuri despicate etc.) Le-ai putea incerca! Sunt la oferta la Real cu numia 11 lei (sampon + balsam).
P. S.: Nu stiu daca oferta mai e valabilabig grin Ai putea incerca! Succes!

| allllll a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema dar mi s-a rezolvat...eu ma spalam cu sampon si apoi aplicam si balsam si de aceea mi se ingrasa...eu folosesc acelasi sampon de mica si nu am nici o problema. daca folosesti balsam nu mai folosii si incearca sa te speli cu acelasi sampon.

| Carlamonicaanghele a răspuns:

In primul rand nu merge pozabig grin
deci:primul pas pe care trebuie sa-l parcurgi in fiecare zi este spalatul parului cu un sampon bland, cu PH echilibrat. Sampoanele pentru copii pot constitui alegerea perfecta pentru o utilizare frecventa, in vreme ce sampoanele pentru parul gras sunt prea agresive pentru folosirea zilnica.

Deosebit de important: aplica balsamul numai la varfuri, nicidecum la radacina parului! Te poti gandi chiar la a-ti scurta parul, lucru care te-ar scuti de "povara" zilnica de a-l spala si aranja. De asemenea, grasimile pe care le consumi trebuie neaparat taiate de pe lista alimentelor sau reduse pe cat posibil, deoarece aceste pot fi eliminate prin glandele sebacee situate la radacina parului.

Evita orice produsele pentru ingrijirea parului care au in compozitia lor silicon, uleiuri, lanolina, precum si cele 2 in 1 care pot fi foarte agresive pentru parul tau, determinad glandele sebacee sa produca si mai mult ulei.

| Rockstar_9495 a răspuns:

Poi eu folosesc Wash and go si nu am deloc parul gras crede-ma e o investitie buna happy

| andre_7731 a răspuns:

Sa sachimbi samponul iti recomand elsev cu laptisor de matca e foarte bun si da volum la par:; :->