| emokid_1733 a întrebat:

Sal TPU imi puteti spune si mie ce efecte secundare ar putea aparea daca folosesc fixativ o perioada indelungata de timp? mersi mult >big grin

4 răspunsuri:
| princess a răspuns:

Da,in cantitate multa si folosit foarte des aduce la Deteriorarea parului,pentru ca are multe produse chimice,de asemenea daca iti pui azi fixativ sa nu te bagi noaptea la somn cu el asa, ca nu este bine, trebuie sa ti-l speli, e un exces de produs de care parul nu are nevoie.eu ti-as recomanda sa il folosesti doar din cand in cand.succes

| valThina a răspuns:

Da, exista efecte secundare a folosirii fixativului dupa o perioada indelungata:caderea parului, despicarea firului de par si ruperea acestuia. daca folosesti mai mult si nu doar pentru a fixa 2 fire de par trebuie sa iti perii bine parul cu un piepten cu dintii f desi pentru a elimina excesul de fixativ si apoi trebuie sa il speli ca pe timpul noptii fixativul iti va afecta firul de par

| Robert a răspuns:

Sa chelesti.

| MissL a răspuns:

Nu cred sa aiba vreun efect negativ asupra parului thinking atata timp cat fixativul din cate stiu eu mai contine si vitamine necesare firului de par, cred ca pot folosi pe orice perioada lunga fixativul si nu cred ca ar avea vreun efect negativ big grin!