| Iliutz a întrebat:

Sall cum as putea sa fac parul sa imi stea asa : https://www.google.ro/......ps?/search

Răspuns Câştigător
| Firetears a răspuns:

În primul rând eu zic să mergi întâi la frizer, îi arăţi poza şi îi spui să ţi-l tundă şi să ţi-l aranjeze exact cum e în poza!hee hee
Bine, ajungi acasă, şi când vrei tu să-l mai aranjezi (pentru că apropo, e greu de întreţinut o asemenea tunsoare, dar oricum, depinde de părul fiecăruia), te speli pe cap, îţi iei un piaptăn, îl descurci bine, bine de tot şi apoi îl întinzi cu placa. Fiecare şuviţă, pe rând, fără grabă, apoi ceva fixativ ca să nu ţi se strice şi... Cam atât. :3
Baftă!

| Iliutz explică (pentru Firetears):

Deci l-am facut sa stea asa, cu ce ar trebui sa ma dau pe par sa aiba si culoarea aceia, obs ca e negru si blond amestecat

| Firetears a răspuns (pentru Iliutz):

Ăăă, pff...
Păi cred ca tot la frizer ar trebui sa rezolvi asta că nu sunt prea sigură dacă se bagă cineva să îţi facă şuviţe ca în poza aia... Sau mă gândesc că e păr în degrade (presupune ca părul să fie vopsit în două culori); Oricum, nu cred căăă la capitolul ăsta te mai pot ajuta. sad
Ai şi tu grijă la ce frizer te duci şi cum întreţii vopseaua, părul tău să arate mereu bine, etc...
Baftă!

5 răspunsuri:
| iDangerous a răspuns:

În priml rând trebuie să fii tuns corespunzător, în al doilea rând ai nevoie de placă de întins părul şi eventual nişte fixativ.

| CoOlGirlz a răspuns:

Pai te speli pe cap si cand iesi din baie sa te usuci tin aranjezi asa cu mainile si apoi il piepteni usurel si te usuci si apoi iti dai cu fixativ

| Ojog_Ioana_1997 a răspuns:

Daca ai breton foloseste spuma pe parul ud, ai grija la carare sa fie asimetrica, dupa usuca parul si piaptana-te.