| anonim3264 a întrebat:

Sall cum sa scap de matreata

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sapunul de casa te scapa de matreata sau cumpara-ti samponul anti matreata Vichy

| SabinaRsT a răspuns:

Incearca sa intrebi farmacista ce sampon e bun imotriva matretii. bafta.

| LeMousiqe a răspuns:

Bună.
Înainte să aplici șamponul, aplică oțet pe păr. Lasă-l câteva minute, clatește și apoi șamponează ca de obicei părul, așa am încercat eu.
Citește mai multe informații,
http://sfatulparintilor.ro/......-matreata/
Numai Bine.

| RedNose a răspuns:

Foloseste doar sampoane anti-matreata, foloseste unul o luna daca nu vezi nici o schimbare schimbal cu altul si tot asa pana nimeresti unul daca nu mergi la o farmacie si intreaba acolo sau la un plafar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți fluturi capul (nu contează direcția).

Răspuns utilizator avertizat
| Unniique a răspuns:

Iti zic eu o metoda : Spala-te cu otet. E o metoda ciudata dar eficienta. Intr-un timp am avut si eu matreata.

| StamateAlina1987 a răspuns:

Este adevat ca matreata are mai multe cauze pentru care apare ..de la stres pana la o ciuperca care o avem toti pe scalp.
Eu am incercat multe produsele din comert, am vazut ca nu functioneaza si am decis sa merg la un doctor dermatolog.
Doctorul mi-a zis ca nu ar trebui sa folosesc produse chimice, pentru ca imi afecteaza scalpul si parul in timp.
Apoi pentru tratament mi-a dat un sampon natural pe baza de 100% ulei pur de arbore de ceai de la Thursday Plantation.
La mine a functionat excelent de bine tratamentul cu samponul antimatreata si scalpul meu a devenit foarte curat.

| Andreea_Andreea_1970 a răspuns:

Trebuie sa te duci la plafar si acolo o sa-ti dea niste tincturi pentru par sau la farmacie poti sa gasesti sampoane bune. Sper ca te-am ajutat!

| Carina_Crisan_1997 a răspuns:

Heii! Iti spun ca, mie de vreo 2 luni mi-a aparut matreata, si am incercat sa ma spal cu ceva sampon. de fapt nu sampon. ceva intr.o cutie rotunda, asa ca pasta, dupa care, ma clateam cu otet. [ intr.un litru de otet, puneam 250-300 ml de otet, si o lamaie stoarsa eventual, daca vrei! Sa stii ca, jumatate din matreata a disparut dupa freo 4-5 spalari, dar nu era de ajuns. Sa stii ca eu ma spalam asa tot a 2-a zii, pana ce, am intrat si eu pe TPU, si am intrebat, iar multe raspunsuri imi erau cele cu clatirea cu otet, iar fooooarte multe erau de a ma spala cu samponul tratament anti-matreata de la Vichy. Mi.am cumparat luni acest sampon [ se gaseste la farmacii ] si m.am spalat cu el luni seara, apoi marti seara [ aseara ] si nu mai am nici un pic de matreata. Deci, iti spun ca acest sampon este minunat, si a facut ca matreata sa dispara dupa chiar a doua spalare. Ti.l recomand, este intr.adevar putin cam scump, eu l.am luat cu 56 lei, altii spun ca l.au luat cu 45, 50, 60 etc, etc. Este foarte bun, are si un miros placut. Ti.l recomand! :*