| dyana_6170 a întrebat:

decii am 14 ani si 1, 60 inaltime dar am greutatea de 57 de kilograme sincer nu ma simt bine in pielea mea asa ca apelez la parearea fetelor in privinta unor diete mai putin severe.Majoritatea oamenilor mi-au spus ca am o greutate normala dar mie una chiar nu-mi place aspectul meu fizic mai ales abdomenul. Fac exercitii in fiecare seara dar am nevoie si de o dieta problema ar fi ca eu nu prea mananc legume decat (rosii castraveti morcovi si cartofi) si nici cu carnea nu prea ma impac nu mananc decat piept de pui si peste. Asa ca vreau o dieta pe masura mea. Multumesc! dau si fundita pentru raspunsurile mai elaborate.

Răspuns Câştigător
| M1ha3la a răspuns:

Daca poti sa tii regimul asta eu ti`l recomand:intr-o zi mananci doar fructe,in alta legume,in alta doar bei adica un suc de portocale,morcovii,mere, etc orice iti place-poate sa fie si suc de legume-sau iaurt de baut, in alta mananci o salata cu niste piept de pui fiert sa fie si cam atat si DACA FACI SPORT O ORA E PERFECT O SA SLABESTI 10 KG INTR`O LUNA ITI ZIC GARANTATwinkingFUNDAAA?:O3:O3batting eyelashesbig grin

5 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

E bine 57 kg la inaltimea ta...probabil ca nu te simti bine deoarece ai grasime, iti recomand sa faci sport

| M1ha3la a răspuns:

Nu e chiar bine sa aiba 57 de kg la inaltimea ei eu am 1, 66 si 50 de kg deci iti urez succes la slabit!big grin

| trancy_5037 a răspuns:

E bine ca te gandesti la o dieta caci esti plinuta mananca supe fructe renunta la dulciuri si bea apa plata

| vacantzza a răspuns:

Pai e bine sa mananci legume si fructe cat mai multe.Plus ca daca mananci multe fructe iti piere pofta de dulciuri si e mai bine.Carnea e bine sa mananci doar piept de pui, dar la cuptor,la gratar sau fiarta, pentru ca prajelile ingrasa. Evita fasfood-ul(MacDonalds, KFC) si prajelile.Sa bei multa apa, cam 2 l pe zi.Si sa continui cu abdomenele!
sper ca te-am ajutatwinkingpa-pa :*

| pau_9638 a răspuns:

Pai incearca sa consumi mai putin de 2000 de kcal (necesarul de kcal pe zi). Despre partea cu grasimea sunt 2 alternative care nu dau rezultat imediat ( la mine a durat 3-4 luni): pentru grasimea de pe abdomen trebuie sa faci multe abdomene impartite in serii de cate 3-4 abdomene la inceput si apoi mai multe trepat si pentru picioare si coapse iti recomand sa mergi mult cu bicicleta si alte sporturi care solicita muschii de la picioare.La mine treaba cu abdomenele a mers dar foarte incet cat despre picioare si coapse deocamdata nu am nevoie. Sper sa te ajute sfatul meu!