| Queen2678 a întrebat:

Buna oare ce s-ar putea întâmpla dacă intr-o săptămâna mănânc doar legume, adică salata cu roșii și castraveți, cartofi fierți... dau funda ????????

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Victoria18 a răspuns:

Nimic grav. Insa doar lucruri bune. Iti detoxofici organismul si vei avea si un tranzit intestinal cat mai normal.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Absolut nimic. Daca faci asta acum, o sa mananci multe alimente toxice, fiindca nu exista rosii si castraveti sanatoase, cultivate pe camp, ci numai dintre cele cultivate pe suporturi organice. Dar la vara ar fi chiar minunat din punct de vedere al gustului si al placerii de a manca. In rest, nu iti va face nici bine si nici rau.

NOname
| NOname a răspuns:

Cum bine a zis Victoria: "Nimic grav. Insa doar lucruri bune. Iti detoxifici organismul si vei avea si un tranzit intestinal cat mai normal."

Cu o sugestie doar: să nu te oprești la cartofi, roșii și castraveți. Gama de legume, ce se găsesc pe piață, este foarte largă și ar fi bine să cuprinzi din ea cât mai mult, în funcție de preferințele și posibilitățile tale. Vei simți roadele schimbării făcute încă din primele zile. Iar peste o săptămână, când organismul tău se va mai curăța, poți să adaugi și semințe, nuci, fructe, leguminoase, cereale, în așa fel ca alimentația ta să fie cât mai bogată în nutrienți și echilibrată.

| Maioneza9 a răspuns:

Va trebui sa mananci foarte mult (un om obisnuit are nevoie de cam 2000 de calorii pe zi) si ti se va umfla burta ca la gravide. Iti spun din experienta.