| EnmaAi99 a întrebat:

Sall... vreau si eu cateva sfaturi pentru cum sa ma imbrac de revelion

Răspuns Câştigător
| LunaSun a răspuns:

Pai daca te duci in club iti recomand sa iti iei niste pantaloni stramti cu un maieu mai scurt si cu un bolerou pe deasupra o geanta de mana si niste pantofi negri cu un toc mai mare...dar daca vrei sa il petreci cu familia ia-ti o richita gri nici prea starmta dar nici prea larga cu niste pantofi grii cu toc mare si o floare prinsa in par...iar parul poti sa ti-l faci un coc iar daca ai parul drept sa ti-l faci cret si la coco sa lasi cateva ire de par ca sa se vada frumos
sper ca te-am ajutat
sarbatori fericite

6 răspunsuri:
| UnrefillableFeelings a răspuns:

De dispui si de ceva buget, poti arunca un ochi pe site-ul www.starshiners.com (gasesti intre 100 si 200 ron), iar site-ul eva.ro a selectat cateva rochii de revelion deosebite http://www. eva.ro/moda/features/10-rochii-de-revelion-din-cele-385-pe-care-le-gasesti-pe-starshiners-articol-33995.html.De esti undeva pe la 16 nu e necesara o rochie care sa te imbatraneasca exagerat de tare,poti opta pentru niste colanti negrii(subtiaza) cu pietricele stralucitoare dispuse in diverse forme,o bluzita tip rochita cu accente metalice, un clutch care merge mana in mana cu o pereche de botine stranse pe glezna, aceeasi culoare.O geaca de piele care trece de nivelul feselor si gata! Sper ca te-am putut ajuta. Funda?:D

| Sori98 a răspuns:

Salut happy. Parerea mea este (chiar daca nu sunt designer sau vreo profesionista in moda) ca de Revelion trebuie sa sari in ochi. Se spune ca anul asta griul, bejul etc. sunt in voga anul acesta in materie de imbracaminte. Deci ti-as sugera o rochita bej la care sa asortezi niste pantofi negri sau cu imprimeu de leopard. Mai accesorizeaza cum crezi tu ca e mai frumos. Si o gentuta poate face acest look sa para minunat. Sper ca te-am ajutat. wave

| Georrggy a răspuns:

Incearca ceca sclipitor si scurt la mine merge intodeauna sau sa fie si lung dar sa fie stramta si sa fie sexy.

| bellamihaela a răspuns:

Pai daca mergi undeva la discoeca eu ti-as recomanda niste jeans cu un tricou mai largut si la gat niste margele mai lungi, in picioare niste botine! Iar daca iesi cu niste prietene in oras niste cizmulite mai lungi verde mai inchis :X cu o pereche de colanti mai subtiri si niste pantaloni scurti negri si o bluza tot asa ca cizmulitele si accesorile le alegi tu! acum sper ca te-am ajutat... :*funda? :X

| Butterfly1313 a răspuns:

Rochia pe corp - Aceasta rochie, care vine mulata fara sa atraga atentia in mod negativ, poate fi purtata cu o jacheta cu paiete. Stilistii spun ca cel mai bine ar fi ca aceasta rochie sa fie intr-un ton neutru: negru, gri, bleumarin sau maro. De asemenea este recomandat, pentru o nota de eleganta, ca aceasta roche sa fie lunga pana la genunchi.

Rochia parte peste parte - Este rochia ideala pentru a-ti cunde burta, deoarece iti evidentiaza parte subtire a corpului prin cordonul de prindere. Daca esti slaba poti alege una dreapta, dar daca esti ceva mai plinuta poti opta pentru una care sa cada in forma de A in partea inferioara a corpului.

Rochia neagra - Te scapa de probleme daca chiar nu stii cu ce sa te imbraci. Este o rochie versatila, care isi poate schimba aspectul in funcie de accesorii. Este aceeasi si totusi pare mereu alta. Totusi s-ar puea ca la petrecerea de revelion sa te trezesti ca mai mult de jumatate dintre invitate sunteti imbracate in rochii negre, ceea ce face ca totul sa arate mai degraba ca o noapte de privechi, decat ca o petrecere vesela.

Sacoul cu paiete – Acesta poate fi pus peste orice piesa vestimentara si te va face sa arati foarte rasat si elegant.

Fusta stralucitoare – O fusta intr-o culoare stralucitoare, s-ar putea sa fie piesa de rezistenta pentru tinuta ta.
Daca este lunga, cu atat mai bine. Mare atentie insa la accesorii, pentru ca nu vrei sa fii confundata cu pomul de craciun.