| Wordofthat999999 a întrebat:

Salut! Alimentația cu proteine ajuta parul sa crească?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| relian a răspuns:

In general alimentatia ajuta, pentru ca de acolo ne luam energia si materialele necesare functionarii organismului.

Daca vrei sa faci ceva sa cresti ce deja ai, ori sa ajuti, sa creasca mai mult, ori mai repede, nu cred ca se poate.
Mai exact nu exista alimentatie, medicatie, etc care sa ajute ca faca ca parul sa creasca, mai mult, mai rapid, ori sa ramana cum este.

Singura chestie la care te pot ajuta medicamente si mai stiu eu ce alte practici, e atunci cand suferi de o afctiune si sa spui cade parul, sau ai un dezechilibru de vitamine si cade parul

Asa ca daca ai facut analize si nu ai carente, nici afectiuni recente, parul ce il ai acum, ala este ce poti avea, adica e ceva normal, cit ai primit din nastere cu ala ramai, vorba vine, ma refer la procesul asta.

Sa faci sa creasca mai mult par nu ai cum, adica mai simplu spus nu prea exista metode pentru asa ceva la ora asta.
Cresterea parului, caderea parului si alte chestii legate de par, is genetice, deci is controlate genetic, asa ca noi nu putem face decat sa stam si sa ne uitam cum creste, cum cade, cum ramai fara par :)) la unia cum parul dispare de pe cap si creste in alte parti.

Asa ca idee, cel mai vindut produs legat de par, in ce priveste cresterea, desi eu NU cred ca face ceva, is ceva vitamine, le poate lua absolut oricine, le gasesti online, is cele mai vindute, Hair Vitamins de la Sugarbear.

Cauti pe net www.sugarbear.com si o sa gasesti sigur. Dar eu cum am spus nu cred in miracole, in povesti.Parul cum creste, cum si cand cade, este o chestie data tie din nastere, iar acolo nu poti umbla, indiferent cine, ce ar face.

| Xox0 a răspuns:

O alimentatie bogata in proteine e recomandata oricum, dar in special pentru par, nu.
Maij os ai o lista cu alimente care ajuta la o mai buna crestere a parului. La aceasta se adauga: apa (te hidratezi) si daca ai anemie, ia suplimente recomandate de medic.

https://www.health.com/......th-7963750