| AcadEL a întrebat:

Ce as putea folosii ca parul sa-mi creasca mai repede?! Ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| BloodPrison a răspuns:

Iti recomand samponul nutritiv pentru cresterea parului FAVISAN(are in compozitie spirulina, frunze de nuc, germeni de grau si vitamina B5).
In mai am fost la coafor sa ma filez(mentionez ca aveam parul lung) si m-am trezit cu jumatate din par tuns.Am avut un soc si mi-am jurat sa nu mai calc in salonul acela vreodata.
Dar m-am mobilizat si am inceput sa caut pe internet metode de crestere rapida a parului.Asa am dat peste samponul de la Favisan si ChelStop, acesta din urma folosit nu pentru caderea parului pentru ca nu am nici o pb de acest gen, ci pentru regenerare si indesire.
Pot spune ca au facut minuni...nu numai ca mi-a crescut parul 2 cm, ci mi l-a si regenerat si indesit(mentionez ca m-am si vopsit de curand)
Sper sa-ti foloseasca sfat mele si mult succes si...rabdareeee...

P.S.Mentionez ca samponul miroase cam urat si dupa aplicare(de 3 ori) si clatire(cu apa acidulata obtinuta prin amestec cu otet sau zeama de la o lamaie) iti ramane parul foarte incurcat si cu foarte mult volum, de aceea iti recomand sa folosesti si balsam.

4 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună.
Ulei de ricin.Se găseşte la plafar şi costă în jur de 3-5 lei o sticluţă.

Baftă!

| ledzeppelin a răspuns:

Este un sampon de la Corona pe care scrie ''Sampon pentru stimularea cresterii parului(cu extract de urzica)'' il gasesti in orice supermarket.Eu folosesc si este foarte bun.Si odata pe saptamana aplica la radacinile parului ulei de ricin. Sper ca te-am ajutat happy

| adyth a răspuns:

Ulei de ricin, sau tratamente cosmetice...sunt destule.

| BadKid_8035 a răspuns:

Foloseste ulei de ricin(radacina si varfuri)