| cassdavid285 a întrebat:

Salut am 1.90 16ani si voi cât credeți ca o sa am la 18 ani, mai întreb si eu daca e si o persoana care avea cat mine si astfel

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mai poti creste 2-5 cm si asta mi se pare foarte frumos si atractiv la un baiat.
Apropo, sotul meu are 1.95m.

| Lukasssz a răspuns:

Din punct de vedere al creșterii în înălțime, este dificil să prezic exact cât vei crește până la vârsta de 18 ani. Factorii genetici, nutriția, exercițiile fizice și starea generală de sănătate joacă un rol important în determinarea creșterii în înălțime. În general, băieții continuă să crească în înălțime până în jurul vârstei de 18-21 de ani.
Deși nu pot oferi o estimare precisă în cazul tău, pot să-ți spun că adolescența este o perioadă în care majoritatea creșterii în înălțime are loc, iar ritmul de creștere poate varia de la o persoană la alta. Unele persoane cresc mai mult într-un anumit interval de timp, în timp ce altele cresc mai puțin sau își ating statura finală mai devreme.
Este important să ai în vedere că înălțimea ta finală este influențată în mare măsură de factorii genetici. Dacă ai membri ai familiei care sunt înalți, este posibil să crești și tu până la o înălțime similară. Cu toate acestea, dacă ești îngrijorat cu privire la creșterea ta în înălțime, ar fi bine să discuți cu un medic sau cu un specialist în dezvoltare adolescentină pentru a obține sfaturi și informații suplimentare.

| OneReason a răspuns:

La vârsta de 18 ani, înălțimea ta poate fi influențată de diferiți factori, precum genetica, alimentația și stilul de viață. Având deja o înălțime de 1.90 la 16 ani, este posibil să mai crești puțin până la 18 ani.

| Lidia09 a răspuns:

Nu te întrista, că modelele tot sunt înaltewinking