| Cristi1414 a întrebat:

Salut.
Am nevoie de niste păreri.
Vreau sa imi spuneti daca am aspect de model, inaltimea necesara o am.
Am acolo niste poze de la o prezentare.
Instagram:cristi.tiu am o poza la costum.

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te mai dezvolti muscular, barbatii stiu in general ca trebuie sa fie mai facuti

| Violleta2022 a răspuns:

Cristi draga, imi pare rau sa-ti dau vesti proaste, cum ai doar 1.79m, iar limita minima de admisie ca model este peste 1.82m, admisia ta este imposibila, indiferent cat esti tu de dragutel.

| Cristi1414 explică (pentru Violleta2022):

Am 1,82 dar pe mine ma interesează mai mult zona de model comercial si acolo se cauta de la 1, 75 in sus.
Este in Bucuresti agentia Etoiels cate este internationala si una din cele mai mari din tara si cauta de minim 1, 77.Au acolo un băiat de 1, 79

| Violleta2022 a răspuns (pentru Cristi1414):

Din cate vad eu, tu stai prost la sinceritate, daca ai declarat doar cu 2 saptamani in urma ca ai 1.79m doar (uite dedesubt chiar declaratia ta))

în 27 August | Cristi1414 a întrebat:
Salut! Pe 14 august am îndeplinit 18 ani dar cosurile apar ca la 16-17 ani. Asta înseamnă ca sunt inca in dezvoltare?
Am 179, 5 cm, este posibil sa ma mai înalt un pic?"

Imi pare rau sa-ti daram si visele, dar nici macar in zona comerciala NU se primesc modele sub 1.82m
Fii realist si accepta realitatea, ca nu te ajuta cu nimic minciuna, indiferent cat esti tu de frumusel.

| Cristi1414 explică (pentru Violleta2022):

Am facut exercitii sa mi se întindă coloana, nu mint.
M-am măsurat des si am 1, 82.
Mi le-a dat un prieten care avea 1, 80 si a ajuns si el tot la 1, 82.
Nu am.crescut,mi sa intins coloana.
Ce motiv a si avea sa mint pe TPU ca oricum nu averi cu ce ma ajuta?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Cristi1414):

Nu exista exercitii pentru crescut in inaltime!
Nici macar daca te trage cineva pe roata, tot nu poti creste 3 cm in 2 saptamani.
Ce motiv ai avea sa minti aici?
Poate esti mincions din fire!

| Cristi1414 explică (pentru Violleta2022):

Nu sunt pentru crescut in inaltime.
Pe parcursul vietii pierdem intre 1-5 cm din cauza efortului pus pe coloana si acele exercitii sunt pentru a întinde vertebrele la loc.
Uita te pe fit4sport exercitii pentru inaltime

| Violleta2022 a răspuns (pentru Cristi1414):

Nu te mai stresa atat sa ma convingi, ca nu are importanta, oricum vei fii masurat si eliminat cand vei merge la preselectie.
Cat priveste tasarea coloanei vertebrale, se intampla dupa 50 de ani, asa ca, nu-i cazul nici pentru asta sa te stresezi.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Nu.
Apropo nu conteaza parerea unora de pe aici ci mai degraba a gentiilor de modeling.

| Cristi1414 explică (pentru PrintesaGumitaa):

O sa trimit dar totusi eram curios sa aud câteva pareri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca voiai follow pe insta trebuia sa pui si link mai, na https://www.instagram.com/cristi.tiu/
https://goo.gl/images/yaNSvQ hehe