Întrebare recomandată | DeeaD1 a întrebat:

Am nevoie de o reteta de peeling facial facut in casa cu ajutorul produselor naturale, din casa si sa fie cat mai la-ndemana. Cat mai repede!

4 răspunsuri:
| AnnaaaMaria a răspuns:

Amesteci zahăr cu ulei, iar dacă vrei ceva mai fin, folosește bicarbonatul de sodiu în loc de zahăr

| Aiden a răspuns:

Zahăr, sare grunjoasă ori mălai. Merg de minune. Dar ai grijă cu sarea să nu te zgârii.

| Daniela_Georgiana_1991 a răspuns:

Zat de cafea cu gelul tau de spalat fata, 2-3 ori pe asptamana

| Alexandra_Ioana_1999 a răspuns:

Ai auzit de traditionalele si taranestile TARATE? Acelea care le mananca porcii, gainile..bla bla bla..sunt foarte bune pentru punctele negre si acnee. Incearca sa te dai pe fata cu o mana de tarate si ai sa vezi ca functioneaza. Vorbesc foarte serios si eu am incercat! :*