| Elliewayne2000 a întrebat:

Am o intrebare mai ciudata azi am fost si am cumparat o bratara din aur alb cu un fulg de nea pentru prietena mea ca e ziua ei, insa fulgul de nea are vreo semnificatie? Ma refer semnifica ceva ca de exemplu cum semnifica mana lui fatima (e folosită ca simbol de protecție împotriva energiilor negative, pentru abundenţă, fertilitate, prosperitate, noroc şi sănătate. De asemenea oferă şi protecţie împotriva deochiului.)

6 răspunsuri:
| FaraNumePls a răspuns:

Din cate stiu eu nu semnifică ceva anume, poate doar că este iarnă sad)

| BlackRose03 a răspuns:

Nu semnifica nimic in afara de iarna. Daca ii faceai cadoul de Craciun se intelegea.Totusi,fiind inca anotimpul rece nu vad vreo problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa-i spui ca e fragila sau delicata precum un fulg de nea.Sau speciala, cum vrei.

| Kadar_Costel_1995 a răspuns:

Fulgul semnifica un fulg de zapada, nu te increde in tot felul de bratari/lanturi bine facatoare de ****, nu exista in lumea asta asa ceva, oameni inapoiati mai cred in asa ceva dar si acei oameni sunt pe cale de disparitie.

| Baias_Adriana_1998 a răspuns:

Semnifica pacea si. nu ti e frig cand porti ceva cu semnificatia iernii

| Bianca_Biu_1997 a răspuns:

Poate semnifica Iarna♥️