| ForeignO a întrebat:

Salut, Am si eu o intrebare...Am auzit ca pentru a grabi cresterea parului trebuie sa folosesti ulei de ricin. Dar cum se aplica si cu cati centimetri iti creste parul? Astept raspuns.

P. S Cat trebuie timp trebuie folosit pentru a se vedea rezultatele.

Răspuns Câştigător
| LuLy_5981 a răspuns:

Se aplica de la radacina spre varfuri, de preferinta seara, se acopera parul cu un prosop si se lasa sa actioneze peste noapte. A doua zi trebuie spalat parul. Se foloseste minim o luna, dar rezultatele difera in functie de fiecare. Bafta. happy

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e cu centrimetri. Ca sa ai rezultate bune si durabile, trebuie sa folosesti ulei de ricin macar 6 luni fara pauza si apoi cam cate 3 luni pe an.

| JustMeFlory a răspuns:

Se aplica seara pe par la radacina, dupa care iti pui ceva in cap(batic)peste noapte stai cu uleiul in par si te speli a doua zi.Repeta de 2-3 pe saptamana. Dar sincer iti zic nu te astepta la rezultate miraculoase, parul va fi mai bogat, dar dupa o luna sa nu te astepti sa iti creasca cu 5 cm.

Eu mai folosesc o masca care imi face parul mai matasos:cateva picaturi de ulei de ricin, ulei de masline, 1-2 galbenusuri de ou si 2-3 picaturi de zeama de lamaie.Stai cu ea cat de mult poti pe par, dupa care spala-te cu sampon si balsam.
Succes!happy

| AndreeA_4571 a răspuns:

Daca vrei parul mai lung mergi la coafor si spui ca vrei niste extensii... o sa ti le puna, platesti pentru ele si asa o sa ai parul lung. big grin

| rrrrrrrrrrrrrrrrrr a răspuns:

O lingura ulei de ricin, un albus de ou, o lingura zeama de lamiie, se amesteca si se aplica la radacina parului spalat se face un masaj usor de circa 10-15 minute, apoi se spala cu un sampon delicat se limpezeste si usuca parul.Balsamul trebuie aplicat de 3 ori pe luna, se observa imbunatatiri din prima luna, mai poti face limpeziri cu ceai de masetel, sau frunze de nuc in funcctie de ce culoare ai parul

| isabell a răspuns:

Uleiul de masline e cel mai bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da dar cam cu cati cm. iti creste?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu folosesc toata gama L`oreal Elvive(rosu) si sa stii ca am observat ca imi creste parul foarte repede de cand folosesc aceste produse.nu are rost sa te chinui cu ulei cu ricin, parerea mea...produsele de care iti spun sunt bune pentru ca intareste firul de par si stopeaza ruperea.