| madutza_ubytzik a întrebat:

as avea si eu o intrebare: sam banchet pentru ca sunt intr*a 8a si vreau sa imi iau rochie cu corset dar vreau sa stiu daca as putea sa o port cu sutien cu bretele invizibile? va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| papatukjatlekjulk a răspuns:

Oh si eu sunt in a 8-a. Aceasta este eterna problema!
Nici nu am terminat clasa a 8-a si deja ma gandesc la "amanuntul" asta.:))
Ce pot sa spun...esti clasa a 8-a...nu trebuie sa pari prea matura. Parerea mea, un corset e cam mult pentru un banchet. Opteaza la o rochie de genul asta in care vei fi sexy, dar vei pastra si putin din inocenta cu care ai venit in clasa a 5-a. Asta e parerea mea;)
Si daca chiar insisti asupra corsetului, atunci nu e nevoie sa porti sutien! Din moment ce corsetul are rolul de a te face sa pari mai slaba. Stii ca era folosit prin anii 1900 cu acest scop! Doar nu crezi ca aveau sutien pe atunci!:))

http://img14.imageshack.us/......chet2.jpg/

6 răspunsuri:
| Crs a răspuns:

Cand ai o rochie fara bretele nu purta sutien chiar daca ai bretele transparente pentru ca tot se observa! Si se vede urat... Achizitioneaza-ti un sutien cu jumatate de cupa si scoate-i bretele nici nu o sa se observe ca ai sutien; eu la fel procedez cand am o rochie fara bretele

| MissCamelia a răspuns:

Buna, daca ai corset oricum va fi stramta, deci iti poti pune sutienul fara bretele si va sta, nu are nevoie de bretele transparente, bafta multa si pentru mai multe informatii despre beauty, intra pe blogul meu, gasesti adresa la profilul meu de pe TPU. xoxo

| Bishop a răspuns:

Nu stiu ce sa zic dar zic altceva, de fiecare data cand merg prin parc, sau prin oras aud fete care spun "cu ce sa ma imbrac la banchet?". Bai, banchetul il aveti la anul, deci mai e foarte mult, nu va canditi ca pana atunci tendintele in moda s-ar putea schimba?

bishopwinking

| Ana a răspuns:

Nici n-ai inceput bine sc si tu deja te gandesti la banchet, ai o gramada d timp sa te hotarasti
bine ca si eu ma gandesc la bal da al meu e in octombrie big grin

| rebeca a răspuns:

Dupa parerea mea nu se poarta sub nici o forma sutienul in cazul in care ai corset. Daca bustul tau este destul de dezvoltat poti lua acel corset fara nici un fel de probleme si va arata bine, insa daca nu iti recoman sa nu porti corset deoarece nu vei arata fenomenal (asa cum banuiesc ca iti doresti). Multa baftawinking

| Roxana_6190 a răspuns:

Pai daca iti iei borset nu iti mai trebuie sutetie vorbesti de corsetul care vine pana la sani nu? acela care tine pieptul! Cred ca da pai nu, nu iti mai trebuie sutien! Sper ca ti-am fost de ajutor si poti conta pe mine in toate vrei sa fim prietene? eu sunt cam mica am 12 ani jumate dar... ma rogg