| Suntcinevreausafiu a întrebat:

As vrea sa imi fac suvite cu albastru de metil, dar nu stiu dacatrebuie sa il amestec cu ceva. Imi puteti spune, va rog. Multumesc.

2 răspunsuri:
| smartlollipop a răspuns:

Trebuie sa o amesteci cu apa. Cu cat e mai mare cantitatea de albastru de metil decat cea de apa, cu atat mai inchisa va fi culoarea.
Trebuie sa ai par blond, daca nu trebuie sa mergi la salon sa iti decolorezi parul si eventual sa iti si faci suvitele acolo, desi nu prea am vazut saloane unde sa aiba culori cum ar fi albastru, verde, roz.
Sa stii ca nu tine foarte mult si se tot duce la spalat, mai bine iti faci cu vopsea, cum este Manic Panic.
Bafta!

| Alexandra_Madalina_1990 a răspuns:

Hei.Ar fi mai bine sa te duci la saln mai ales ca iti faci suvite.Cat dai pe vopsea mai pui cativa banuti si te duci la salon.Nu iti vor iesi bine acasa