| Ciupercă_Costin-Sergiu_1994 a întrebat:

Aş vrea să-mi fac dreaduri ca cele a lui Highman sau ale lui Killa Fonic. Eu am un par de aproximativ 15 cm şi am auzit ca daca ai parul de 10 cm dreadurile se fac de 5 cm. Cineva povestea ca şi a pus extensii şi dupa si le-a facut lungi. Este cineva care are dreaduri si stie? Eventual si din Jud. Constanta

2 răspunsuri:
| tacitacitaci a răspuns:

Nu-ti recomand sa-ti faci dread-uri. Simplul motiv e ca nu arata bine pe persoane cu pielea de culoare alba

| dfx102938 a răspuns:

Da, din 10 cm de par iti ies 5 cm de dreaduri. Daca iti faci dreaduri, cum se fac ele originale, ai o sansa foarte mare sa ramana incurcate si sa te tunzi periuta.