| Crisipopescu a întrebat:

Ce as putea sa fac pentru a-mi albi dinții? Remedii naturale, din farmacie... orice happy

Răspuns Câştigător
| MrkiddyKid1 a răspuns:

Inteleg dorinta de a va albi dintii dar nu ii ascultati pe cei care spun de bicarbonat de sodiu, asta e o prostie. Sunt multi oameni care ajung de urgenta la dentist dupa cateva "tratamente" cu aceasta substanta.
(nu ma credeti pe cuvant, cautati pe Google consecintele).
Cea mai buna varianta este sa mergi la dentist pentru o albire profesionala, fara sa te iei dupa oamenii care au auzit "din surse sigure" aka de la bunica ca bicarbonatul ar fi o idee buna.

6 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Albire la dentist in functie de nuanta pe care o doresti.

| FaraNume1245 a răspuns:

Periază-i mai des și folosește "mouthwash" (apă de gură).

| Karina85 a răspuns:

Bicarbonatul de sodiu este foarte bun

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sare cu bicarbonat de sodiu sau carbune de bambus pasta: http://bit.ly/2r72R1i

suntserios
| suntserios a răspuns:

O albire profi la dentist

| DeeDee817 a răspuns:

Cu bicarbonat de sodiu și zeama de la o lămâie. Le amesteci pe amândouă pana se face ca o pasta. Dar atenție! O faci doar o data la 2 săptămâni! Deoarece bicarbonatul de sodiu îți poate distruge smalțul și atunci riști sa îți cada dinții dacă folosești in fiecare zi. Eu am încercat și chiar am rămas uimita