| anonim_4396 a întrebat:

Ce pot face sa am dintii mai albi? Nu sunt destul de albi asa cum vreau eu.un remediu sau ceva ce as putea cumpara de la farmacie? dau fundita happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoressa a răspuns:

Tratamentele pentru albirea dintilor, indiferent daca optati pentru cele farmaceutice sau pentru remedii naturiste, sunt considerate destul de sigure si eficiente. Trebuie sa tineti, insa, cont de faptul ca indiferent de varianta pentru care optati, dintii nu vor fi albiti in totalitate. De asemenea trebuie sa luati in considere faptul ca remediile naturiste sunt in general mai ieftine mai sigure. http://www.i-medic.ro/remedii/remedii-naturiste-pentru-albirea-dintilor

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Albirea dintilor tine si de tipul de dinte al fiecarei persoane. Sunt persoane care au dintii usor transparenti si care nu vor ajunge niciodata la acel alb mat pe care si-l doreste majoriteaetea persoanelor. O igiena orala facuta corect cu o pasta de dinti cu fluor si cu un factor de albire este suficienta.
Nici albirea profesionala nu este totdeauna recomandata deoarece exercita un stres foarte mare asupra smaltului dintilor.
Te pup!

| MariusGomoi a răspuns:

Incearca cu bicarbonat de sodiu

| Nedea_Marius_1994 a răspuns:

Sunt paste de dinti pentru albirea dintilor cum ar fi colgate te duci la magazin si ii ceri si te uiti la paste de dinti care e cea mai buna sau daca nu poti merge la dentist in 20 minute iti albeste dinti aproape cu 30% mai mult decat orice daca vrei niste dinti albi albi iti recomand mai multe sedinte

| Missie997 a răspuns:

Faza cu praf de copt si sare a mers big grin

| Lavinia7386 a răspuns:

Cu bicarbonat de sodiu sau zeama de lamaie

| KidBOX a răspuns:

Te speli cu periuta de dinti dimineata si seara zilnic si vei observaca vei avea dinti de zici ca i-ai dat cu clor. big grin