| alexinho71 a întrebat:

Salut! Cine imi poate spune si mie cum imi dau seama la Nike Uptempo, daca sunt fake? În ultimul timp au inceput sa apara pe toate site-urile acest model, la preturi diferite și nu stiu la ce sa ma uit ca să îmi dau seama dacă sunt sau nu originali.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Origianli sunt aia scumpi si foarte scumpi, fiindca nu poate cumpara un adidas la $200 si-l vinde la juma de pret, pierzand bani.
Un fake ins chimb da $20 pe el si-l poate vinde ieftin, ca-i loc sa castige la el.

| Legion7X a răspuns:

1 Fiecare model are un cod SKU unic pe limbă, exact așa scrie SKU. codul trebuie sa corespundă. Codul este scris și pe cutia adidasilor care trebuie sa corespundă cu cel de pe limbă. 2 calitatea: lipiciul, cusaturile, claritatea textului, finețea caracteristicilor(
Scris clar, aliniat, drept) adidasi originali sunt ușori, nu grei. Totul trebuie sa fie calitativ. Daca se vad lipiciul sau lipitura exact cum ii lipeste X acasă cu superglue, ceva este îndoielnic si pare cam nerezistent. Un adidas original nu se vede lipiciul, pentru ca orice brand respectabil se bazeaza pe calitate, finețe si nu îi face un Y obosit ieșind un produs cu defecte. Pentru asta totul este lucrat cu roboți, masini de cusut avansate etc care lucrează la fix.

https://www.thomasnet.com/insights/nike-automation/