| Inna_5580 a întrebat:

Cine stie vreo metoda ca sa creasca unghiile mai rapid si mai tari?

Răspuns Câştigător
| Barajag a răspuns:

Zeama de lamaie este unul dintre cele mai bune tratamente naturiste, aflate la indemana oricui pentru intaririea si stimularea cresterii unghiilor. Dupa doar o saptamana de folosire a tratamentului, unghiile devin mai rezistente si au un aspect mai sanatos. Zeama de lamaie se aplica de 2-3 ori pe zi pe unghii cu ajutorul unei pensule (din aceea care se foloseste la aplicarea lacului de unghii).Bafta!

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Se găsește la farmacie gel pentru îngrijirea unghiilor care ajută la creștere, hidratare, previne exfolierea și casarea.
Costă în jur de 4 ron.
Pa, pa.

| BruneTTe a răspuns:

Asta http://www.farmec.ro/lotiune-pentru-tratarea-unghiilor/
l-am folosit eu pentru ca pur si simplu nu puteam sa imi las unghiile lungi [ se rupeau... ]. Dupa o saptamana nu mai aveam problema asta iar acum le am mari si frumoase [ si sanatoase]. Si cresc si mult mai repede. Nu e lac, e o solutie care intra ff repede in unghie. Il gasesti in supermarket-uri, la cosmetice.
;))

| ikram a răspuns:

Crema pentru intarirea unghiilor hegron http://www.atshopping.ro/product.php?id_product=94

| LoOvE a răspuns:

Da-te cu lamaie si ulei de ricin pe unghii.

| Kiyy a răspuns:

O data pe saptamana tii unghiile in ulei de masline caldut vreo 10 minute happy

| nicusor19 a răspuns:

Pentru intarirea unghiilor foloseste lacul de unghiihappy

| unaboona a răspuns:

Daca vrei o metoda mai traditionala, inmoaie-ti unghiile in zeama de lamaie. Crede-ma functioneaza

| PAO a răspuns:

Mai tari le poti face cu mai multe straturi de lac dar pentru crestere nu stiu, poate daca sunt taiate mai des... o parere...