| 1Dan1 a întrebat:

Cu ce culori pot sa asortez o geaca de piele maro? Ma refer la blugi si incaltari.

4 răspunsuri:
| Lola05 a răspuns:

Maro e o culoare neutră, o poți folosi cam la orice altă culoare (mai puțin la... maro, dar aici mă refer strict la bluza pe care o porți și la pantaloni. Nu cred că vrei să fii îmbrăcat la fel de sus până jos). Poți așadar să porți pantaloni negri, albaștri, deschiși la culoare etc. Doar maro să nu fie. Iar pantofii pot fi oricum, inclusiv maro. Evită culorile țipătoare la încălțăminte, chit că sunt la modă, dar arată tare de prost gust...

| Syndre a răspuns:

Cu blugi albaștri sau gri și încălțăminte maro. Ideea e să stai departe de negru.

| վፀiፀፀ a răspuns:

În principiu o poți asorta la orice culoare atâta timp cât papucii sunt într-o nuanță asemănătoare cu geaca, blugii pot fii orice culoare :*