| SasukeCS2 a întrebat:

Cu ce scap de parul de la subrat dar dupa sa nu
creasca des? Si cam in cat timp o sa creasca la loc?

4 răspunsuri:
| RockOut4ever a răspuns:

Incearca,cu ceara (doare), dar va creste inapoi cam intr-o luna. Depinde de fiecare.

| Farmec a răspuns:

Daca ai pielea normala iti recomandam crema depilatoare din gama Farmec.(http://farmec.ro/......)Aplicaţi crema în strat uniform, astfel încât să acopere părul ce trebuie îndepărtat. Crema se lasă să acţioneze 5-8 minute (în funcţie de textura părului) cu posibilitatea de prelungire până la 10-12 minute dacă părul nu s-a distrus.

Crema se îndepărtează cu un burete sau cu o mănuşă de baie, spălând suprafaţa cu apă călduţă din abundenţă, fără săpun. Dupa epilare e importanta sa hidratezi pielea aplicand balsamul dupa epilare tot din aceiasi gama- Farmec- http://farmec.ro/produse/corp/balsam-dupa-depilare-106.html. Se aplică după îndepărtarea părului nedorit, pe pielea curată, prin masaj uşor. Vitamina A combate procesele oxidative, regenerează şi menţine capacitatea de apărare a pielii. Uleiul din flori de Sunătoare calmează iritaţiile având acţiune antibacteriană, antiinflamatoare, epitelizantă, iar Extractul de Boswellia Serrata este un remarcabil antiiritant, care reduce în totalitate roşeaţa pielii.

| tmteo a răspuns:

Daca vrei sa nu mai creasca, fac niste sedinte de epilare definitiva cu laseru..si costa cam 50 de euro sedinta si trebuie cel putin 6 sedinte. bafta!

| alou a răspuns:

Trebuie sa te razi cu un big gilet ...peste 2 saptamnai creste la loc