| ionela_1354 a întrebat:

Salut.Cum pot sa imi fac manichiura frantuzeasca? Am incercat si cu schotch dar nu iese prea bine. Voi ce metode stiti?

Răspuns Câştigător
| cami_5314 a răspuns:

Incepi prin a da cu oja alba pe farful unghiei, fara sa ti cont prea mult de cat de bine arata, apoi finisezi cu o pensula groasa(eu am o pensula de aplicat fardul cu varful rotund), imbibata in acetona, de la baza unghiei spre varful ei, pana cand arata bine. Apoi, dupa ce se usuca dai cu lac incolor. Bafta

4 răspunsuri:
| zeenath a răspuns:

In loc sa folosesti scotch, uita-te la oferta de la oriflame, mi se pare ca este tocmai in campania de luna aceasta, sunt benzi protectoare pentru manichiura frantuzeasca la 2 lei /set de 40 benzi, daca nu ma insel! Spor la manichiura!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mi-o fac cam asa! Inmoi mainile apa calda. apoi tai cuticulele apoi pilez unguile adaug un gel pentru cuticule de la AVON! si incep! iau o banda scoch o adaug pe unghie adaug oja mata de preferabil neagra pentru mine una, apoiastept uscarea lor indepartez schoch-ul atasez laul de nghii de preferabl nclo sau cu clipici alb pentru mine apoi astept uscarea lor si gta! bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu benzi de la avon