| mary_9821 a întrebat:

cum sa folosesc uleiul de ricin ca masca pentru par? uleiul de ricin inchide putin culoarea parului? sunt deschisa la culoare si am suvite blonde
se aseamana putin ca in aceasta poza
http://www.divahair.ro/......1_diva.jpg
as putea sa ma folosesc de acest ulei? ma tem sa nu ma fac roscata. mersi anticipat pentru ajutor!

3 răspunsuri:
| Marii a răspuns:

Nu ti se schimba culoarea, il poti folosi simplu sau amestecat cu alte ingrediente - depinde si ce tip de par ai. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde si pentru ce anume vrei sa-l folosesti. Daca vrei sa-l folosesti pentru cresterea parului, este suficient sa masezi scalpul cu ulei de ricin si-l lasi sa actioneze 30 minute-1 ora(il poti lasa si mai mult, daca ai timp), dupa care te speli pe cap cu sampon de 2 ori.Repeta tratamentul de 2 ori pe saptamana. Daca vrei sa-l folosesti pentru imbunatatirea aspectului parului, aplica-l pe toata lungimea parului si lasa-l sa actioneze minim o ora(dupa care-l speli cum ti-am spus mai sus). Iti va face parul matasos, dar nu-i va schimba absolut deloc culoarea; nici nu ti-l inchide, nici nu ti-l va face roscat.

| justash a răspuns:

Uleiul de ricin nu inchide culoarea parului. El ajuta fibra capilara sa se regenereze. Aplica la radacini si foarte putin pe lungimea parului cu ajutorului unui buretel sau un tampon de vata asteapta minim 2h si apoi spala-te la par.Vei observa diferenta de la prima aplicare.Succes! (stai fara grija, nu devii roscata, eu sunt blond platinat si nu mi-a afectat culoarea deloc)