| AndreiDoMino a întrebat:

Daca aparatul dentar este pus cand au crescuti toti dintii? (adica nu mai sunt cei de lapte)tot isi face treaba?

7 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Da bineinteles, numai ca trebuie sa il porti cam 1-2 ani
http://www.eva.ro/......12556.html

| KaterinaPetrova a răspuns:

Da.eu asa stiambig grin

| JohnnyBi a răspuns:

De ce a-i pune un aparat dentar la niste dinti care tin 6-7 ani? aparatul dentar daca este pus de catre un dentist, stie omul ce face (decat daca e vreun pampalau in domeniu)

| Alunuca a răspuns:

Nu e nici un rost sa iti pui aparat dentar pe dintii de lapte, care si asa cad. Ideea e sa ii scoti cat mai repede pe cei de lapte. Cum misca, cum il dai jos, ca dentitia permanenta sa aiba loc sa iasa dreapta si frumoasa.
Aparatul dentar se pune dupa ce toti dintii s-au schimbat, ca asa ei sunt oricum in continua miscare.

| d3nisa202 a răspuns:

Da sigurhappy dar al ce te referi la cel fix sau mobil? Eu am avut cand am fost imi mica fix si trebuiau sa-mi cada toti dintii de l apte ca sa isi intr-adevar efecthappy Ce pot sa spun este ca m-a ajutat ft. mult si o sa vezi ca dupa ce l-ai purtat o sa ai niste dinti perfectiwinking

| ionutz9696 a răspuns:

Da man.Isi face treabawinking. Funda plz

| Cristi_9547 a răspuns:

Da iti spun din propria experenta eu am 14 ani si nu mai am dinti de lapte si am o proteza dentara mobila si functioneaza o stiu de la un ortodont profesionist deci da