| mirabela26craiova a întrebat:

e adevarat ca ceaiul verde e bun pentru slabit?

Răspuns Câştigător
9 răspunsuri:
| Own3r a răspuns:

Da. e bun pentru slabit

| MMihai a răspuns:

Este bun din cauza caracterului antioxidant al unora dintre componentele sale!
http://ro.wikipedia.org/wiki/Ceai_verde

| creatathabz a răspuns:

Da e foarte bun eu am slabit 2 kg...tonguetonguetongue

| Yasemyn a răspuns:

Hei.
Ceaiul verde este unul dintre cele mai bune ceaiuri pentru slabit.
Bea 3 cani pe zi de ceai verde daca tii cura de slabire;
Ceaiul verde nu se consuma dupa ora 17 deoarece contine cofeina si poate produce insomnie;
Daca vrei sa slabesti mai repede, incearca sa bei pana la 7 cani pe zi, dar foloseste un ceai mai slab. Nu uita totusi ca trebuie sa folosesti moderatia in orice caz, cu atat mai mult in ceea ce priveste ceaiul verde.

Bafta:*

| BlackRoseeforyou a răspuns:

Da,este foarte bun.Din cate stiu eu trebuie sa bei maxim 3 cani pe zi! happy

| SabinaRsT a răspuns:

Este bun ceaiul verde pentru slabit, dar eu cu ceaiul de soc am slabit 5 kg in 2 saptamani big grin

| maryan1997 a răspuns:

Da... dar sa nu bei prea mult ca s-ar putea sa te ia durerea de burta.

| Ancutza12 a răspuns:

Da, este bun.winking

| karsivan a răspuns:

Da este bun intensifica arderile si arde grasimi, este diuretic elimina apa si este si antioxidant, dar fara regim alimentar nu face minuni, eu prefer pastile cu ceai verde ca nu i-mi place gustul ceaiului.