| Delia_Mihaela_1986 a întrebat:

Eu anul acesta de halloween m-am gândis să fiu așa o fată moartă. mă rog am pregătit totul dar la machiaj nu știu. Că bluza mea va fi pătata rănile le am dar la machiaj nu știu. Și de unde mi-aș putea lua o pudră albă.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Goth makeup - cauta imagini pe google sau tutoriale pe youtube. Sau poti sa scrii death makeup, dar vor fi cam complicate...
Nu stiu de unde poti lua pudra alba, intreaba si tu pe la magazine de specilitate daca nu comanda de pe net. Vei avea nevoie si de un ruj negru sau mov inchis. In rest te faci neagra la ochi si iti faci vanatai pe frunte cu pudra mov amestecat cu verde cred...
Daca vrei sa pari moarta proaspat laughing iti desenezi niste "paraiase" de sange care curg din varful fruntii. Nu stiu cum faci asta...
Nu uita sa ai paul foarte ravasit si unghii negre.

1 răspuns:
| RIze1KDE1LuNA a răspuns:

Zici o fata moarta a? laughing zii la taticu tau ca esti gravida si se ocupa el de machiaj tongue bafta