| Cobrea_Alberto_2001 a întrebat:

Salut, exista vreo metoda de a îndrepta parul în afară de placa? Mă refer la o metoda mai naturala care dăunează mai puțin firului de par.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista metode naturale de intreptat parul, ca de existau nu se mai vindeau placile de par, care practic ti-l ard.
Totusi, de ce ar vrea un baiat sa arate ca altii, fara pic de personalitate?
Banuiesc ca ai parul cret sau ondulat, daca intrebi de indreptat parul.
Tu chiar vrei sa fii ca toti papagalii cu parul drept?
Chiar nu vrei sa fii deosebit, sa atragi fetele, sa te placa lumea?

5 răspunsuri:
| Jenga a răspuns:

Bunaaaaaa
Doamne, o persoana care are aceleasi probleme fara sens ca mine =]]
Deci, eu am gasit pe Youtube o chestie faina, acum ceva timp, eu sunt foarte creata, m-a ajutat doar partial, dar daca tu ai un par cat de cat "normal" sunt sigura ca va merge.
Dupa spalare, si neaparat cu balsam, il usuci putin cu prosopul, dupa il piepteni si iti prinzi codite, adica iei o suvita de par si o prinzi cu mai multe elastice pe lungimea acesteia, cand te vei trezi va arata fain.
Si logic, faci asa cu tot parul
Sper ca ai inteles =]]
Noroc la indreptat!

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Eu îl pieptan când e ud de mai multe ori până se usucă asa. N-am folosit niciodată placa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tratament cu keratina

| Cobrea_Alberto_2001 explică (pentru Violleta2022):

Am parul ondulat, ideea e ca m-am plictisit de aspectul meu si vreau sa fac o schimbare. (mai am o problema cu vartejul, care chiar ma dispera)

| Violleta2022 a răspuns (pentru Cobrea_Alberto_2001):

Daca ai stii cat de rari sunt baietii cu parul cret si cat sunt de atractivi, nu te-ai mai prostii.
De ce ai vrea sa fii ca toti papagalii, cu parul intins?
De ce nu ai vrea sa fii diferit?
De ce nu ai vrea sa impresionezi fetele?
Avand vertij, oricum nu va sta niciodata intins, pentru ca-i imposibil sa schimbi asa ceva.