| andreea2346 a întrebat:

Salut! Există vreun tratament pentru vergeturi cauzate de scăderea/creșterea în greutate?
Dau fundă!

Răspuns Câştigător
| maria0405 a răspuns:

Buna! Depinde ce varsta ai. Daca esti la pubertate si ti-au aparut vergeturi sunt trecatoare. Incearca sa iti hidratezi pielea. Cand vei mai creste vor disparea si vei mai slabi.
Daca esti la varsta matura, vergeturile nu mai pot disparea.
Sper ca te-am ajutat!

8 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Nu.Si eu am si nu ai cum sa repari pielea "rupta".
Poti in schimb sa o previn cu anumite creme daca rămâi însărcinată spre exemplu si sti ca o sa iti apara in anumite zone.

| andreea2346 explică (pentru Freya1):

Nu raman eu însărcinată în veci laughing laughing in fine mersi de răspuns

| Freya1 a răspuns (pentru andreea2346):

Nici eu nu cred ca raman.Si pentru faptul că nu prea ma vad cu un copil si e posibil nici sa nu pot, asa ca big grin
Npc

| Alesia1234 a răspuns:

Buna! Eu pentru vergeturi folosesc Bio-Oil, dar sunt vergeturi oarecum "proaspete" (nou aparute pe piele).La mine a functionat cat de cat, dar recunosc ca nu l-am aplicat zilnic si nici nu pot sa zic ca ma hidratez corespunzator.Din cate stiu eu, vergeturile acelea albe, vechi nu se pot trata cu uleiuri sau creme.

| andreea2346 explică (pentru Alesia1234):

La mine nu sunt foarte albe, sunt mai rozalii.Mersi de raspuns! happy

| Lizuca1234 a răspuns:

Salut. in afara de consum mult de lichid/zi si uleiuri/creme și masaj foarte des, nu prea ai ce face. cum zicea careva mai jos, uleiul de la bio oil este foarte bun. si sport cat cuprinde, pentru ca daca ai facut vergeturi, inseamna ca slabirea a fost brusca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru scaderea/cresterea exacta nu prea stiu, dar exista o crema pe care o recomand care e IN MARE PARTE(GENERAL) pentru vergeturi.Contine unt de shea si catina si e de la Vivanatura. Sper sa iti fie de folos si ca raspunsul meu sa te ajute.Bafta!

| stefiiii3 a răspuns:

Exista creme speciale, poti gasi in orice farmacie.