| WithoutName123456789 a întrebat:

Salut, fac tratament pentru acnee de aproximativ 12 luni iar fața mea arată la fel ca înaintea începerii tratamentului. Credeți că mai are rost să merg la următoarea consultație dermatologică?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Câți ani ai, si ce tratament ai primit?

| WithoutName123456789 explică (pentru anonim_4396):

19 ani,Curatare cu apa micelara Ivatherm ivapur in fiecare dimineata si seara, Epiduo seara, inainte de culcare, Skinoren dimineata, o data la 3 zile si ocazional am luat Doxiciclina in reprize de doua saptamani.

| anonim_4396 a răspuns (pentru WithoutName123456789):

Poftim?! Nu vrei să iei roaccutane?!
Bravo ție! Atunci nu te mai plânge că nu scapi de ele. Eu am luat si am scăpat. Și nu una sau doua, ci vreo 150 de tablete. Crezi că poți scăpa așa ușor de "tâmpita" asta de acnee? Ia frate roaccutane.

Credeam si eu că dacă o să iau roaccutane o s-o iau razna, dar uite ca n-am luat-o.

Si ca o glumă, în încheiere, masturbarea, (în caz ca nu ai iubită si nu te ușurezi rolling on the floor ) asta face să-ți apară coșuri. Citisem pe un forum chestia asta.

Așa că las-o mai moale... rolling on the floor si ușurează-te in gagici.

| Stella66 a răspuns:

Du-te la următoarea consultație si spune-i ca tratamentul nu e bun, ca nu dispar coșurile.
Si eu am acnee si am primit un tratament corespunzător, iar acum tenul meu arata mult mai bine.

| WithoutName123456789 explică (pentru Stella66):

La ultima consultatie mi-a spus ca nu stie alt tratament pe care ar putea sa mi-l dea si ca doar RoAccutane m-ar putea ajuta.Nu vreau sa iau antibioticul respectiv, pentru ca nu e o experienta tocmai placuta.

| Stella66 a răspuns (pentru WithoutName123456789):

Mergi la alt dermatolog sau incearca produse de la Bioderma sau Isispharma. Eu folosesc Gel de curatare TeenDerm (de la Isispharma) si Zineryt. Mi-am luat si o crema hidratanta de la Nivea. Tu iti poti lua de la farmacie pentru inceput.