| BlancaFantasma a întrebat:

fetelor am nevoie de un mic sfat.Am parul ondulat si cand il indrept nu-l suport ca-mi intra in ochi, dau cu mana prin el si efortul e zadarnic, caci se strica, se onduleaza iarlaughing ce pot sa fac? parul e lung si din cauza asta normal ca imi vine pe fata, mi`o acopera imi intra si in gura daca nu`s atentalaughing abia mi-am luat placa de par, si inca nu m`am obisnuit cu el drept. ce sa fac sa nu`mi mai intre in ochi? parca nu as vrea sa mi`l prind cu agrafe/cleme/bentite etc.

4 răspunsuri:
| LostHappiness a răspuns:

Ai putea sa incerci sa il dai cu fixativ. happy An nou fericit!

| Geoops a răspuns:

Daca e ondulat si il vrei drept, dupa ce faci baie pe cap... date cu piaptanul pana ce sta perfect drept, dar atentie. parul trebuie sa fie foarte ud insa sa nu curga apa din el... dupa ce te piepteni, foloseste feonul, cand se ridica parul in sus de la el, da iar cu piaptanul si repeta asa pe tot parul. apoi, cand pleci undeva, poti folosi putin placa si ca sa nu iti intre par in gura laughing, poti folosi gel, fixativ sau chiar ceara de par.ele nu sunt foarte scumpe

| FadetoBlack a răspuns:

Hm asa e si al meu... pai ar ttebui dupa ce faci baie sa ti`l intinzi cu peria si apoi cu placa. ca sa nu`ti intre in ochi. Pai fa`ti cu placa cum vrei sa-ti stea si apooi ar fi o solutie sa-l dai cu fixativ

| Georgianaaaaa a răspuns:

De ce nu folosesti putin fixativ? sau ceara de par, nu foarte mult, putin la suvita ta rebela si o aranjezi cum vrei tu sa stea.