| adee25 a întrebat:

Salut fetelor! Cum va faceti parul si machiajul de obicei?

Răspuns Câştigător
| Lette a răspuns:

Parul mi-l las pe spate mereu(nu mi-l indrept, il las asa cum mi-a fost dat de la mama natura-putin ondulat la varfuri). Machiajul incerc sa il evit pe cat posibil. Uneori ma dau cu anticearcan(mdaa...desi dorm 10 ore pe noapte, tot ma confrunt cu problema asta), rimel transparent si un strugurel NIVEA Cherry(ti-l recomand, folosesc acest produs de vreo 3 ani aproape zilnic si inca nu m-am saturat de el.Coloreaza finut buzele si le face moi si catifelate).In alte zile nu ma machiez deloc(de obicei, in acele zile ma trezesc nervoasa sau, pur si simplu, n-am chef). Sigur ca sunt si zile cand imi place sa experimentez.De obicei atunci nu ies din casa dar aleg sa ma dau cu 2 kg de fond de ten,pudra, rimel negru, creion dermatograf, tus negru si ruj Color trend kiss'n'go(asta e preferatul meu cand vine vorba de ocazii mai speciale).Nu sunt o experta, nuuu...nici vorba(abia am reusit sa trag o linie dreapta cu tusul)dar, sunt fata.Si o fata trebuie sa se ingrijeasca.Consider ca machiajul e o oglinda a personalitatii tale. Dupa cum ti-am spus, nu ma machiez zilnic la fel, ci in functie de modul in care ma trezesc/imi incep ziua/ocazie sau anotimp.

9 răspunsuri:
| Consumptive a răspuns:

Rimel si balsam pentru buze, atat folosesc in mod normal, fara sa ma complic cu pudre sau fonduri de ten care in mod normal ar trebui folosite doar la petreceri, evenimente...in fine, foarte rar.
Parul mi-l las de cele mai multe ori desfacut, fara sa il indrept, doar in cazul in care sta chiar in toate partile, atunci il indrept putin cu placa. Uneori imi mai fac bucle sau il prind intr-o coada. happy

| Lorennna a răspuns:

Parul mi-l prind in cocbatting eyelashes pentru ca imi este cald cu el pe spatebatting eyelashes... iar machiajul nu este incarcat, ma dau cu rimel si cu corector happy.

| Dollicious a răspuns:

Din moment ce am parul des si imi tine cald pe timp de vara il prind ori in coada, ori in coc.In privinta machiajului doar rimel si eventual luciu de buze.

| SexyFrumushika a răspuns:

Parul desfacut iar tenul machiat natural cu fnd de ten, pudra, blush putin fard de pleoape si un ruj! funda?

| SexyFrumushika a răspuns:

Fond scuze

| AnabelleKr a răspuns:

PAi...Parul il tin desfacut(e drept), ma dau cu rimel de la L'oreal (Volumissime) si fond de ten tot L'oreal, o culoare deschisa. Uneori folosesc si fard de pleoape Bourjois culoarea bej si bineinteles si gloss culoare pielii sau portocaliu.happy

| Larsette a răspuns:

Parul dupa ce il spal cand inca e ud il dau cu spuma, apoi il usuc cu peria si il intorc astfel incat sa stea drept. Si machiaj asa de toata ziua ma dau doar cu rimel. Farduri si fond de ten si etc le folosesc doar la petreceri sau chestii de genu. Parerea mea este ca nu trebuie sa iti incarci fatahappy

| Paula1148 a răspuns:

Pail la mine e simplu. Dupa ce imi spal parul il las putin sa se usuce apoi il indrept cu placa si in machiaj doar imi vopesc ochii cu creion de ochi negru. si gata big grin

| ƒeeℓ a răspuns:

Machiaj :
-Prefer Smokey eyes
Coafura :
-Dupa ce-mi usuc parul ramane ondulat
Rezultatul final :
http://oi46.tinypic.com/346rgj5.jpg
P.S. Stiu ca n-am iesit bine in poza, dar e singura pe care o am conform cerintei tale.

:*:*:*