| CattanyMihai778 a întrebat:

Salut,mi-am cumparat pantofi casual cu talpa groasa(gen bocanc)problema este ca sunt prea rigizi cand merg, pielea este ff dura, deci nu ma strang dar a inceput piciorul sa aiba umflaturi si dureri(in special degetele)ca si cand as purta incaltamintea stramta...ce pot face?

Răspuns Câştigător
| ywar a răspuns:

Se lasa pielea, purtandu-l. Mergi cu el cat mai mult, dar inainte pune niste leucoplast la calcai, eventual pe "montul" piciorului.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"pantofi casual cu talpa groasa... dar a inceput piciorul sa aiba umflaturi si dureri"

să subțiezi talpa nu o să poți deci de crăciun fii mai bun și fă-le cadou unui om nevoiaș

-- sărbători frumoase --

| ibaal a răspuns:

Indoaie-le pana se lasa pielea!
Asa se-ntampla pana se "rup" pe piciorul tau, dupa nu mai ai probleme, insa trebuie sa le dai timp sa se lase.
Indoaie acolo pana se inmoaie pielea, si nu te vor mai bate sau roade la degete.