| anonim_4396 a întrebat:

Am inceput sa am niste dureri groaznice la glezna. Problema o am mai demult dar acum a inceput sa se agraveze din cate observ. Nu pot sa merg distante lungi sau sa misc piciorul(talpa) fara sa simt ca nu-mi mai pot folosi membrul 2-3 minute. Poate fi ceva la ligamentul gleznei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SimonaCristina a răspuns:

Paresteziile sunt anormale, deci consuta urgent un medic ortoped care te va ajuta cel mai bine.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc pentru sfaturi big grin

| DragosUng23 a răspuns:

Am avut si eu problema asta si doctorul a zis sa nu mai alerg sa stau mai mult si sa nu mai fug. Funda?

| Xslayder a răspuns:

Ori tiai lucsat glezna sau ai pers cu talpa prea tare

| SweetXoxo a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa te duci la doctor. Iti va explica mai bine si te va consulta.winking