| Demilla a întrebat:

Salut,mi-am făcut cu cinci zile în urmă a doua gaură în ureche în farmacie cu pistolul, dar după două zile a inceput să am dureri și eu am schimbat cercelul. L-am înlocuit cu cel din aur, când am băgat cercelul din aur gaura nu era făcută pana la sfarsit și am pus dezinfectant pe el pentru a face gaura pana la sfarsit. Acum urechea mea este roșie îi pun cremă cu antibiotic și pentru a nu face infecție dar tot sunt momente cand ma doare și parcă uneori am arsuri la ureche. Uneori dispare roșeața în timpul zilei apare.Mi-e frică să nu se transforme în infecție. In câte zile se poate vindeca?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Din cate stiu cercelul medicinat trebuia tinut o perioada mai mare de timp, adica cateva zile.
Este normal sa doara local la acel loc lezat.
Poti pentru linistea ta sa mergi la aceeasi farmacie care ti-a dat gaura sa arunce o privire, asta pentru a te linisti.
Daca treaba se inrautateste desi nu cred, atunci e cazul sa treci pe antibiotic pastile.
Dar poate doar te sperii nefondat deocamdata.

| dullcat a răspuns:

Mergi la medic.

| Ilovedinero a răspuns:

Cercelul trebuia tinut cel putin 4-5 zile, in care trebuia doar să il invârti.Mai bine scoate-l si lasă gaura să se vindece si o dai apoi iar.Acum există sansa să ti se " largeasca" gaura( sa se tragă in jos din cauza leziunilor) si să arate foarte urât

| ArchangelElohim a răspuns:

Ai putea sa vezi un doctor, sa nu se complice problema, e posibil ca ai dat peste un capilar cand ti-ai facut gaura in ureche, sau posibil sa nu suporti aurul. eu de exemplu nu mai port deloc aur pentru ca mi se inverzeste locul, asa ca port argint sau platina.