| ElleEllena1 a întrebat:

Hei! Mi-am facut a doua gaura in ureche acum doua zile si astazi cand am scos cercelul era urechea umflata si am ceva ciudat acolo. Cum sa fac sa o astup? Nu o mai vreau. Se mai astupa? :'(

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| becka133 a răspuns:

Pune de 2 ori pe zi betadina acolo si scoate-ti cercelul, nu-l mai pune deloc..in maxim 2 saptamani cred ca se astupa. Daca iti dai cu betadina si ti se pare ca te doare din ce in ce mai tare, mai bine mergi la doctor.

| ElleEllena1 explică (pentru becka133):

Nu vreau sa merg la doctor, trebuie sa se vindece happy

| Holy2010 a răspuns:

Normal ca se astupa. E o rana ca oricare alta care se va vindeca. Igiena locala e importanta. Daca te doare, supureaza, se inroseste si se umfla e cazul sa mergi la medic.