| FlorinTww a întrebat:

Salut, stie cineva ce pot sa fac impotriva parului de pe ceafa? Am aproape 15 ani sunt baiat si imi creeste foarte rapid parul pe ceafa inca din prima sau a doua zi dupa ce ma tund. Se observa cum creste si m-am saturat, se vede ca si cum sunt neingrijit si tin foarte mult la ingrijirea si reputatia mea. Tin sa mentionez ca inainte mi-l mai luam singur cu masina de tuns dar se vedea ciudat si acum cateva luni l-am luat cu lama de ras. Stiu ca n-am facut bine dar am gresit si imi pare rau acum, va rog cine stie sa ma ajute.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este o prejudecată că lama a fost de vină. Nu îl poți împiedeca să crească. Bucură-te că îl ai.

| Liviu a răspuns:

Ma barbieresc in cap de... aproape 10 ani pot spune(uneori mai rar alteori mai des, dar nu trece o saptamana si ma fac de mai bine de 6 7 ani ma fac saptamanal) ceea ce pot sa iti garantez, ca mie in 2 3 ore imi apar radacinile la suprafata laughing, deci ca acu ma barbieresc in cap, fii atent, cu lama.In 3 maxim 4 ore deja inteapa chelia pentru ca asa de repede creste. Poti sta linistit, esti normal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Epileazate in zona aia cu ceara se va mai rari, in rest cu laserul poti da nu e definitiv