| zaza200 a întrebat:

Stie cineva un site unde pot evalua un ceas? Am un ceas Breitling si din cate am vazut originale ajung si la 500de milioane, dar nu stiu daca e original sau fake. Multumesc!

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cine i ti dă mă 500 milioane pe un ceas, nici magnatul de Țiriac nu ti ar da suma asta sau Becali, esti zăpăcit ce ai.

| zaza200 explică (pentru CristiDinBucuresti):

500milioane echivalent cu 10-12mii de euro! Sunt ceasuri si la 25 de mii de euro! Nu vorbi degeaba!

| Violleta2022 a răspuns:

500 milioane un ceas?
Wow, inca nu am auzit de asa ceva pana acum!
Nici cele mai scumpe ceasuri de pe glob nu ajung la mai mult de 500.000 mii.
Frate, este ceasul e pe luna sau de pe marte? ca nu-vad nici o explicatie logica, indiferent cat de sofisticat ar putea fi el.

| zaza200 explică (pentru Violleta2022):

500 de milioane sunt vreo 12-13 mii de euro, ce e asa de speriat, sunt ceasuri si la 100.000 de euro

| Violleta2022 a răspuns (pentru zaza200):

Eu facui adineauri conversia si 500.000.000 milioane lei = 109.610.734 euro
NU stiu ce impartire facusi tu, dar nu iese ce mi-a iesit mie, folosind un computer sa converteasca sumele astea.

| zaza200 explică (pentru Violleta2022):

500 de milioane vechi colegu'

| Violleta2022 a răspuns (pentru zaza200):

De peste 5 ani nu seemai folosesc banii vechi, deci, la ce ne foloseste daca tu ai ramas "blocat" acum 5 ani si spui de o moneda care nu mai exista?
Nu crezi ca creezi confuzii?

| zaza200 explică (pentru Violleta2022):

Dar tu, nu gandesti putin, cum sa fie 500milioane lei un ceas!? Sunt de vreo 12 ani banii noi, nu am ramas blocat, pur si simplu mi s-a parut mai usor sa zic lei vechi! Daca vrei sa ma ajuti cu un raspuns la intrebare ok, daca nu nu mai pierde timpul degeaba. Multumesc!

| Violleta2022 a răspuns (pentru zaza200):

Cum adica, ti s-a parut mai usor sa zici lei vechi, cand sunt ani foarte multi de cand moneda aia a disparut?

Folositi-va creierul oameni buni si cititi banii actuali, scrie pe ei daca nu puteti gandii!

Eu una nu pot sa inteleg de ce spui milioane, cand folosesti mii, ai banii in mana, deci, uitata-te la ei daca nu esti sugur, pentru ca, creati confuzii din prostie.
Invatati sa va ajustati comportamentul si vocabularul, la anul in care traiti, ca deveniti depasiti de timp.