| minix20 a întrebat:

Salut, sunt ales cavaler de onoare la o nunta si stiu ca am o fata domnisoara de onoare, o sa trebuiasca sa dansez vals cu ea sau orice alt tip de dans?
Si daca ma imbrac la camasă si blugi sau pantaloni de costum are ceva?

5 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu esti obligat sa dansezi cu ea, este doar un titlul pus de cei care se casatoresc, celor mai mici. Te poti imbraca cum doresti tu, important este sa te simti bine.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

La nunta nu ai voie in blugi, ținuta office este esentiala adica costum si cravata nu poti merge in blugi ca la club, nici fetele nu pot veni in adidasi, si ele vin in rochie si pantofi cu toc.

| Violleta2022 a răspuns:

Esti sigur ca la 14 anisori esti pus tu, cavaler de onoare?
Ma indoiesc ca un copil mic poate fii cavaler... la un cuplu de adulti!

Dar ma rog, daca esti fratele mirelui atunci vei fii asa, de umplutura pe acolo si va trebuii sa dansezi cu domnisoara de onoare, sau ce fetiet mai vin la nunta.

La nunta NU te imbraci niciodata in blugi si camasa, ca nu te duci la piata sau in parc la joaca, ci la o petrecere oficiala extrem de importanta unde tinuta este: COSTUM pentru barbati si rochie eleganta pentru femei.
Nu-i strica nunta omului, imbraca-te la costum, camasa, pantofi si cravata iar daca nu ai si nu-ti permiti, imprumuta de la o ruda sau prieten.

| relian a răspuns:

Te imbraci cum te simti bine.Vad unia vor tinuta standard.ne lasati cu rahaturile alea,ma duc la petrecere cum doresc, panatalon de lug merg f bine cu camasa, moda se schimba, numa aia batuti in cap raman tot pe loc laughing
Ce spui tu ca ai fi si domnisoare de cafea, alea is ceva chestii formale nu va baga nimeni in sama oricum laughing

| NLS a răspuns:

"o sa trebuiasca sa dansez vals cu ea sau orice alt tip de dans"
Daca stii sa dansezi cat de cat, e de preferat sa vrei (sa dansezi).
Daca nu stii deloc, sau nu doresti, e ok, nu te poate obliga nimeni.
Important e sa informezi mirii si partenera din timp.

Preferabil ar fi pantaloni de costum si camasa.
Daca pantalonii de costum nu stau bine pe tine, si te fac sa pari tocilar/pampalau, poti purta blugi cu camasa, insa NU orice fel de blugi.
Nu trebuie sa fie "rupti", si nici blugi cu turul lasat.
Nu trebuie sa fie nici prea largi pe picior, insa nici prea stramti.
Si NICI modelul acela de blugi clasici...

https://img.ltwebstatic.com/......_900x.webp

*****************************************
Eu recomand niste pantaloni de stofa (sau chiar de in cu textura fina), în genul acesta:

https://s13emagst.akamaized.net/......b92f9d.jpg