| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Sunt băiat și am o întrebare. Cum vedeți epilatul la subraț de băieți? Vă dati jos parul? Dacă da, cu ce? Sau nu?

Aș prefera ca doar băieții sa raspunda la aceasta intrebare

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Epilarea - se poate face cu: ceara calda sau zahar cald. Procedura de epilare inseamna smulgerea parului din radacina, folosind o substanta care se lipeste de firuld e par si-l smulge din radacina. Firul par fiind smuls din radacina nu creste foarte repede si nici nu te iriti dupa procedura de epilare.

Barbieritul/rasul - se poate face cu un aparat electric sau cu aparatul de ras, genul BIG. Aceasta procedura este de taiere/retezare a firului de par, de la suprafata pielii si permite cresterea imediata a firului de par si sanse mari sa te iriti imedat, fiind subratul este o zona foarte delicata si sensibila.

| dullcat a răspuns:

Asteapta-te la raspunsuri aiurea, cu posibile trimiteri la orientarea sexuala.laughing

| VoidEternal a răspuns:

Cum sa il vad? Este ceva ce tine de igiena personala.

Folosesc un aparat de tuns barba care il lasa foarte-foarte scurt.

| Mihhhhhhhh a răspuns:

Te poți rade cu bigul subraț. E mai ușor, fără durere. Și poți face asta de fiecare data când faci dus. Nu e o rusine sa te epilezi, asta demonstrează ca tii la igiena ta. Nu uita sa folosesti și un deodorant bun după dus.

| PicakuElectr1ze a răspuns:

Nu. Eu am tufa la subrat si e semn de masculinitate, Daca vrei sa fii mascul alpha nu te epila niciodata nicaieri, Funda?

| Emil142359678 a răspuns:

Daca ai grija sa te speli constant poti sa tii lasi parul sa creasca, dar totodata il poti rade cu un big. IN AMBELR CAZURI TREBUIE SA TE SPELI