| ExtreamL4D a întrebat:

Salut sunt baiat si m-ar interesa niste rame de ochelari de vedere (ce am acum a trecut apropae un an si ar trebui sa-i schimb). Ce ati recomanda? Fizionomia fetei este: barbia ascutita. Daca aveti ceva poze cu rame. Ofer funda!
Si mai este o chestie, ar merge tunsoarea : tuns foarte scrut pe margini si in mijloc siti, parul mai mare mai ales in fata, daca port ochelari? Mam cam saturat lookul care il am acum si as vrea sal schimb. Acum ca vine si liceul. FUNDA

2 răspunsuri:
| EaEmma a răspuns:

Buna!
Daca fata ta este ascutia pe linia maxilarului, ai o barbie si o gura mica, iar obrajii si fruntea sunt mai late.
Potrivit formei fetei tale ti-ai putea alege o rama mai subtire, rotunda sau patrata, dar ai grija ca ea sa nu fie mai lata sus. Acest aspect iti va scoate in evidenta forma fetei mai degraba decat sa iti imbunatateasca look-ul.
http://www.opticamag.ro/i/alegerea-ramei-de-ochelari-de-vedere/108/

| SPaul203 a răspuns:

Incearca modelul clubmaster de la ray ban... Poate ca originalul e destul de mult dar modelul e genial mai ales ca nu il vezi la multa lume. happy