| pisica90 a întrebat:

Salut, sunt clasa a 8 a și nu am înclinație spre nimic, ce sa fac?

10 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Perseverează.

| gabicoo a răspuns (pentru gabicoo):

Așa ai să ajungi ministru.

| Hyperion7 a răspuns:

Te duci la un liceu cu materii la care rezonezi.
Daca îți plac limbile străine >filo
Daca îți plac oamenii și tot ce tine de ei >științe sociale
Daca stai mai rațional, mai calculat și îți plac științele >științele naturii
Sau daca ești mai Einstein din fașă>mate info
Daca îți place preponderent geografia >poți alege turism
Du-te și tu unde crezi că ai putea rezona, urmează-ti intuiția!
Bafta!

| Apokales a răspuns:

Ce iti place?

| Cavaler001 a răspuns:

Gandeste-te la ce-ti doresti sa faci pe viitor! Gandeste-te la ce-ti place sa faci si in functie de asta te orientezi si nu te stresa. Daca nu-ti place la un liceu te muti la altul pe acelasi profil sau altulwinking

| randomuser009 a răspuns:

Poti face cam orice facultate, dupa cam orice liceu, nu te gandii, ca iti trebuie un anumit profil.

| Xena20 a răspuns:

Nu te ingrijora, nu e nevoie sa te hotarasti de pe acum ce meserie vrei sa ai, mai e timp.

| RaluAle00 a răspuns:

Si eu sunt aproape de a 8 și ai mei mă bate la cap, văi că vine examenul! ce profil vrei? ce vrei sa te faci.Tot din astea.Inca nu știu ce-i cu viața mea încă nu am descoperit activitățile care îmi plac cel mai mult.Dar daca nu ești decisă acum vei descoperi în timp.Nimenea nu te obligă să faci ce nu îți place.

| RauL1001 a răspuns:

Încearcă sa citești biblia pe mine în clasa a 8 m-a ajutat enorm spre găsirea unui scop în viața.

| AndreiBistriteanu a răspuns (pentru RauL1001):

Eu nu stiam ce sa mai citesc prin clasa a 7-a si am citit Biblia asta, mult mai faina.
https://ro.scribd.com/......aroslavski