| Ionela_9279 a întrebat:

Acum 2 zile am inceput tratamentul pentru unghii cu zeama de lamiie, pentru ca sa am unghii mai sanatoase, nu alt ceva. Dar intrebarea e daca acest tratament intareste unghiile pentru ca recent au inceput sa mi se "desfaca" unghiile in doua parti. Deci? Ajuta el si la intarirea unghiilor?
Msi! happy

Răspuns Câştigător
| Charai a răspuns:

Nu stiu daca zeama de lamaie o sa te ajute, dar din proprie experienta pot sa iti recomand sa tii cate o ora pe zi mainile in apa calda cu sare si bicarbonat de sodiu. Si la mine unghiile se desfaceau in 2, si numai asta m-a ajutat. Poti folosi optional si sucul de lamaie, ca sa intetesti procesul. Succes.

1 răspuns:
| MatildaPetrini a răspuns:

Eu am folosit uleiul de masline, si mi-a jutat foarte bine. Tii unghiile in ulei de masline incalzit timp de 15 minute. Faci asta de cateori doresti. Eu am fac. timp de o saptamana cate 15 minute in fiecare seara, si nu mi se mai defoliaza.