| Mihail69 a întrebat:

Am 15 ani si ma confrunt cu o problema mare. Am cateva cosuri pe fata dar si cateva puncte rosii de la ele. Cum fac sa scap de cosuri intr-un mod rapid si eficient. Nu vreau sa folosesc fond de ten si parintii imi zic ca sunt prea mica ca sa ma duc la dermatolog.

5 răspunsuri:
| aimullah123 a răspuns:

Draga Alina, sa ai cosuri nu este o problema mare laughing La varsta ta o sa tot ai cosuri... Spala-ti bine fata cu sapun si da-ti cu alifie pentru cosuri sau orice altceva de la farmacie big grin Niciodata sa nu dai cu spirt laughing Stiu pe cineva care a incercat. Rezultatul e groaznic :O

| wolfves a răspuns:

Du-te la dermatolog, e cel mai bine. Eu am fost si e mult mai bine acum.
El stie ce sa iti dea. Conteaza si alimentatia, dar si perioada adolescentei te poate afecta (cel mai probabil ai cosuri de la hormoni).

| gheorghitatelenovelista123 a răspuns:

Taie cosurile cu drujba.

| cristiutz a răspuns:

Te poti duce la farmacie i sa iti cumperi o crema care sa te scape de cosuri

| Zizou7 a răspuns:

Cand eram mica si aveam cosuri obisnuiam sa ma dau zilnic pe fata cu alcool sanitar. Usuca tenul, dar in cazul meu a functionat